| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Aveți vreo idee de ce oare racesc așa de des? Toată iarna am fost răcită, apoi mi-a trecut o perioada, după iar am racit în primăvara și nici 2 săptămâni nu am stat sănătoasă că iar mi-a venit, iar acum aproape îmi trece, dar probabil o sa răcesc iar acusi laughing. M-am saturat sa umblu numai cu pachetul de servetele după mine. ce as putea face sa-mi întăresc imunitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deh, dacă așa e materialul...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai imunitatea foarte scazuta, fa sport mult si ia echinaceea forte 3/zi timpo de 2 saptamani dupa care repeti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa mananci fructe cu vitamina C: mar, lamaie, catina, etc. Sau sa iei suplimente cu vitamina C daca nu-ti plac fructele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai fost la medic?

| Raducons a răspuns:

Trebuie luate vitamine si mancat bine

| Kogaion a răspuns:

Imunitate scazuta, incearca sa mananci mai multe fructe si legume(sfecla rosie, usturoi, ceapa rosie, mere, kiwi, etc).

| pisciutza19 a răspuns:

Ai imunitatea scazuta trebuie sa iei bronhovason(microbi sparti) cum se ia chestiile astea intrebi si tu la farmacie am luat eu acum cativa anii dar sincer numai stiu cum se ia.

| Emmanu3l a răspuns:

Un antrneor de fitness, iti sugereaza sa mananci multe fructe, daca iti permiti cumpara-ti Centrum multivitamin si i-a cate o pastila pe zi si vei avea suficiente vitamine in corp dar si lipsa de proteine cu prea multi carbohidrati si grasimi poate duce la scaderea imunitatii.Din pacate mancarea care se mananca la noi este bazata mai mult pe grasime si carbohidrati, prea putine vitamine si proteine. Succes.

| TheBlueN a răspuns:

1.Organismul tau cred ca este mai slab
2.Ia Calciu
3.Mananca lactate
Sper ca te-am ajutat