| Alesssya a întrebat:

De sambata m-a durut capul mai mereu, iar acum a inceput sa ma manance si pielea, este posibil sa am pojar? Tin sa mentionez ca la noi in scoala a fost epidemie de rubeola, iar prietena mea cea mai buna a avut acum 2 saptamani si ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

Mai bine te duci la doctor, daca ti-au aparut bubite pe corp si ti s-au umflat ganglionii din spatele urechilor mai mult ca sigur ai rubeola.

| Alesssya explică (pentru EmaEmax):

Multumesc! Bubite inca nu mi-au aparut si nici ganglioni nu ii am umflati! Dar o sa ma duc la doctor! :*

4 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Bea si tu un pahar de vin ca sa erupa boala in caz ca ai luat-o si vei vedea ce e.

| costinxx22 a răspuns:

Nu stiu s-ar putea sa ai rubeola sau pojar nu stiu sigur! Ar fi bine sa te duci la medic sa vada ce ai! Multa bafta, sper ca te-am ajutat!

| costinxx22 a răspuns:

Cu placere Alesssya