| DenisaElena123 a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o intrebare pentru voi. Cum scap de o cicatrice de pe fata (barba) este foarte mare. Cand eram mica am cazut dintr-o salcie si m-am lovit. Am fost cusuta si se vede foarte urat crying
Un leac ceva?
Multumesc!
Dau funda#

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu iti recomand Gelul Dermonu...si eu am avut o cicatrice destul de urata si am reusit sa o acopar cu ajutorul acestui gel! oricum trebuie sa-l folosesti o perioada mai indelungata de timp!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acum esti mare? Daca da, atunci este tarziu pentru leacuri, dar poti merge la un medic de specialitate.

| DenisaElena123 explică (pentru neutrino):

Mda. am 13 ani. La varsta de 4-5 ani am cazut straight face

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Cicatricile in general pot fi destul de greu eliminate.

Din acest motiv ar trebui sa mergi la un doctor dermatolog care sa iti explice ce metode ar putea exista.

Ar mai fi o posibilitate, dar nu cred ca functioneaza in cazul cicatricilor adanci. Acesta ar fi peelingul.

Dar totusi, mergi la doctor. Gen spitalul de arsi sau un doctor mai specializat pe partea de dermatologie/cosmetica.