| Dany_Daniela_2000 a întrebat:

Hei am o intrebare, acum ceva timp prietenii mei au avut un contact sexual neprotejat si prietena mea a ramas insarcinata, a fost cu mama ei si au facut chiuretaj, din cate mi-a zis ea a stat o luna fara sa faca dragoste cam o luna si ceva nu stiu exact, apoi dupa aceasta luna au decis sa faca iar dragoste fara a se proteja dar din cate mi-a spus ea nu a ejaculat inauntru. Au trecut 2 saptamani de atunci si i se aproprie ciclul si ii este frica sa nu fi ramas iar gravida, nu i s-au intarit sanii si e cam speriata, nu vrea sa ii mai spuna mamei sale ca a facut iar o greseala... ajutati-ma cu un sfat... e cam speriata

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate sa ramana gravida, chiar si daca nu a ejaculat in vaginul ei, daca fata era in perioada fertila si daca au existat mai multe partide consecutive de sex.
Daca prietena ta nu a invatat nimic dupa ce a ajuns la primul chiuretaj, inseamna ca-i proasta!
Numai un om fara pic de creier ajunge in aceeasi situatie fara sa-i pese!
S-au inventat prezervativele si costa enorm de putin. Chiar nu poate sa-i ceara aluia cu care face sex, sa le foloseasca?
Ma rog, probabil ca prietena ta nu-i foarte speriata, sau poate nu prea o ajuta capul, daca a acceptat sa se joace cu un penis in erectie, stiind ca o poate pune in aceeasi poztie ca acum 1 luna.

| Emma30555 a răspuns:

Decat ciuretaj mai bine folosea avort medicamentos dar acesta se foloseste imediat dupa ce constati sarcina, in cazul de fata nu cred ca sunt sanse prea mari

| Necunoscut112 a răspuns:

Ce sfat? Dacă a rămas, aia e, faptul e consumat. Din datele astea nu se poate spune 100% dacă era in perioada fertilă, dar spui ca a facut-o acum doua saptamâni si zilele astea ar trebui sa ii vină. Din câte îmi dau eu seama, a fost in perioada fertilă. De ce face asta? E cretină?

| Dany_Daniela_2000 explică (pentru Necunoscut112):

De ce jignesti un om daca nu il cunosti? ...am cerut un sfat. vorba ta faptul e consumat dar hai totusi sa nu criticam...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Dany_Daniela_2000):

Data viitoare doar sa suga, daca tot nu place sa foloseasca prezervativul si nici nu ramanegravida daca isi da drumul in ea. laughing tongue

| alina2k18 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Exactwinking

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Dany_Daniela_2000):

Şi dacă o cunoaştem (probabil este vorba de tine, că fazele astea cu "am pus întrebarea pentru o prietenă" sunt poveşti), aveam aceeaşi părere. Şi oricine o are. Acum că nu vrei să auzi, ghinionul tău. Nu te mai f*** dacă nu eşti in stare. Pe la 30 de ani o sa plângi pe la mănăstiri că nu mai rămâi gravidă.

| Rux04 a răspuns:

Sfat. Pe viitor să se protejeze ca să nu mai stea cu stres. Nu costă o avere un prezervativ.

| SupMates a răspuns:

Daca si de data asta ramane insarcinate eu zic sa tina copilul, deja dupa al doilea avort are mari sanse sa nu mai aiba copii niciodata sad

| antonimilk a răspuns:

De la acel avort mi se pare cam greu, dar tot exista șanse (desigur daca a ejaculat in ea și este în aceea perioada a lunii)
Se zice că dacă avortezi primul copil șansele că sa mai ramai gravida pe viitor vor scadea, dar dacă la prietena ta e puțin ghinion?
Încearcă să o liniștești, a făcut ceva normal cu el dar sa fie mai precauți fiindcă mna.
O să-i fie mult mai rău după. Daca este sa fi rămas din nou să-i spună, sa se liniștească.
Deocamdată stai tu cu ea și fă o sa se simtă bine

| Dany_Daniela_2000 explică (pentru antonimilk):

Mersi mult de sfat incerc sa fac tot posibilul sa o linistesc si sa o conving sa vorbeasca cu mama ei

| Dany_Daniela_2000 explică (pentru antonimilk):

Si din spusele ei nu a ejaculat in ea

| lusyniuu a răspuns:

Uite nu i cap vai de picioare. cum sa o pățesti asa grav si dupa sa faci aceeasi greseala. uite un sfat pentru tine ( nu pentru prietena ta ). dacă vrei să o ajuti fă o aducand o la realitate si sa isi ia viata in serios. nici macar nu a luat pastila de a doua zi. daca chiar ramane iar însărcinată macar sa il pastreze..pacat de copil( oricum e alegerea ei dar mna). dacă nu a rămas însărcinată macar sa isi ia niste prezervative si sa vada ce face gresit in viata ei si ce alegeri.

| Tipul0111 a răspuns:

Nu este neaparat sa ejaculeze in ea, in perioada fertila e posibil sa ramai insarcinata din cauza lichidului cel de dinaintea ejaculari la baiat. Este cretina rau ca a facut a 2-a oara, e asa de greu sa se duca la farmacie si sa cumpere prezervative?