| ONU_2429 a întrebat:

Buna TPU.am si eu o problema am fost aseara in club, si cred ca a fost depasit nivelul de decibeli ce ar fi trebuit sa fie si mi s-au infundat urechile nu aud bine si imi tauie continu.
ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ia o aspirina si-ti trece. Dar ai grija, nu pe burta goala.
Ma rog, mie imi trece, nu stiu daca la toata lumea. thinking
Si apoi, stii cum se echilibreaza presiunea in urechi cand cobori din avion? Tii nasul strans si incerci sa expiri, asa ajunge aer in urechea medie, si apoi inghiti si aerul de acolo ajunge la presiunea normala. Incearca asta.

7 răspunsuri:
| simina a răspuns:

O sa-ti treaca asa se intampla si daca mergi cu avionul eu am auzit infundat 4 zile dupa o "excursie " de 12 ore dar e bine sa eviti astfel de situatii pentru ca-ti pot perfora timpanul si atunci e rau tare sa nu mai auzi.

| ale a răspuns:

Iti va trece pana maine, asa mai pateam si euhappy

Răspuns utilizator avertizat
| oannah a răspuns:

Cel mai bine esa mergi la ORL daca nu se rezolva problema. sa stii ca nu e de joaca cu auzul. sper sa iti treaca. toate bunehappy

| Ada_9046 a răspuns:

Curata doi catei de usturoi, incalzeste-i pe ochiul de la aragaz, apoi inveleste-i intr-o bucatica de tifon si pune-ti cate unul in fiecare ureche. Incearca sa-i tii asa toata noaptea.
Daca a doua zi inca mai ai probleme consulta un specialist ORL.
Multa sanatate!

| Night a răspuns:

Nasol, daca nu ti se desfunda mergi la ORL!

| miamiha a răspuns:

Sa mergi la un medic.