| artistu55 a întrebat:

Am si eu o problema cu urechile...Cu ce ma pot curata in urechi in afara de betisoare(sunt foarte proaste). Acum imi dau si cu niste picaturi in urechi pentru ca ma dureau urechile si dupa ce imi dau imi curge ceara si nu stiu cu ce sa ma sterg ca nu pot cu betisorul, deoarece el impinge toata mizeria si nu am facut nimic.Deci cu ce ma pot sterge? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi pentru igiena urechilor:
http://www.clicksanatate.ro/......_4393.html

| Fluture a răspuns:

Mergi la ORL-ist macar o data la 3 luni. Iti va face spalaturi apoi vei putea folosi Audispray. Dar ai grija, Audispay-ul se foloseste dupa ce ai facut spalaturile, cand urechea e curata.

Sterge-te cu prosopul putin ud dupa ce ai facut baie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui mers la Orl-ist, iti va face spalaturi auriculare.
O dupa-amiaza excelenta!

| CaptainPanda a răspuns:

Poti sa iti cureti urechile mergand la orl-ist iar el sa ti le curate cu un mini aspirator.mie asa mi-a facut ca am avut si eu otita