| yonymadaful a întrebat:

Am un pierce in buric de acum 7 luni si pana acum nu am avut probleme mari cu el dar de ceva timp ma doare si am inceput sa il curat cu betadina si sa pun baneocin pudra. Ideea e ca acum 2 zile am cumparat alt pierce cu tija mai groasa si l-am tinut o zi dar ma durea foarte tare asa ca l-am pus din nou pe cel vechi dar ideea e ca e inflat locul si tare, ce asa mai putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Sa il scoti de tot, si sa il lasi sa se vindece locul. Te poti infecta serios, de la o prostie ca asta. Dar nu cred ca tu constientizezi acest lucru.

| Eduard196 a răspuns:

Sper sa nu te superi pe mine, dar principala problema nu e cea pe care ai prezentat-o ci STIMA DE SINE PREA SCAZUTA! Fa ceva sa ti-o ridici si nu o sa mai simti nevoia sa porti pierce pentru ca o sa te simti bine in pielea ta. Daca ti-ai da seama ca Cel ce conduce Universul este Tatal tau ai intelege ce valoare imensa ai in ochii Lui si n-ai mai avea nevoie de parerea nimanuiwinking„Domnul mi Se arata de departe: Te iubesc cu o iubire vesnica; de aceea îti pastrez bunatatea Mea!" Ieremia 31: 3

Si acum ca sa iti raspund si la problema pe care tu o ai, mergi la un plafar si o sa iti dea ce iti trebuie pentru inflamatie!

| yonymadaful explică:

E parerea ta, dar nu toata lumea e la fel. Nu cred ca sunt mai presus daca port pierce, pur si simplu îmi placewinking

| yonymadaful explică:

Oricum eu cred ca esti putin ciudat, pentru vremea in care trăim piercing-urile sunt ceva normal, dar asta e:fiecare cu parerea lui.