| gyna201 a întrebat:

As dori si eu un sfat pls! Acum 5 ani de zile am avut atacuri de panica insotite cu ameteli etc...a trecut atat de mult timp de atunci si am ramas cu spasme musculare pe corp..mai exact fasciculatii musculare.Nu mai inteleg nimic.Eu tind sa cred ca totusi este o boala pentru ca nu inteleg cum poti avea acele spasme care pur si implu se vad.pe corp..pe fond psihic..Intr-adevar am facut rmn cerebral si electroencefalograma care au iesit ok.Analizele la sange la fel au iesit bune..nu am lipsa de magneziu sau de calciu Eu totusi cred ca anumiti centrii nervosi sunt afectati pentru ca in momentul cand ma ia raul cateodata simt o arsura pe tot corpul..si aceasta arsura cae este foarte infricosatoare ma sperie groaznic.Nu mai stiu daca pot avea incredere in medicii astia Voi ce credeti ca ar putea fi? Sa fie totusi ceva neurologic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Ti-ai facut un test de anxietate?

https://www.calmclinic.com/anxiety-test/

| Printesa10TM a răspuns:

E posibil, dar poti sa iei calciu. Eu mi-am pierdut cunostinta deodata acum 2 luni. M-au tinut o saptamana in spital, mi-au facut analize, dar nu mi-au spus ce am. Si mie mi se face rau si ametesc, dar e diferir de cazul tau. Unii medici nu isi fac treaba cum trebuie. Mi-a murit catelul, deoarece veterinarul nu a putut sa vina. Ce doctori? Ei depun juraminte, dar nu le respecta. Daca crezi ca e ceva neurologic, iti recomand sa faci CTC. Bafta!

| gyna201 explică (pentru Printesa10TM):

Ce presupune acest ctc ce este mai exact?

| Printesa10TM a răspuns:

Nu e diferit de RMN. Dar nu te baga intr-un tub si dureazacam 5minute. Te intinzi doar si iti face un control la cap, tot ce tine de nervi, de dureri, pe mine ma doare capul de mult timp si mi-au spus de la ce. De obicei iti spune pe moment cam de la ce, dar mai asteapta niste rezultate.