| scarlxrd a întrebat:

Astazi am sarit si am calcat stramb. S-a auzit un sunet groaznic si m-a durut. Am mers acasa pe jos, schiopatand, glezna imi e umflata. Acum am vrut sa merg la baie, dar m-a cuprins o durere maxima.... Oare am glezna rupta? Maine ma duc la spital, credeti ca o sa ma doara? Va rog sunt disperat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| D3I3 a răspuns:

Așa un coleg de al meu și-a scrântit glezna. Fix aceleași simptome ca ale tale!
Vesea proastă este că a stat câteva săptămâni cu ghips pe picior =(
Nu cred să te roadă, îți pune un ghips și îți face o radiografie maxim.
Însănătoșire grabnică!

| D3I3 a răspuns (pentru D3I3):

Să te roadă - să te doară