| Petruts a întrebat:

Astazi mi am luat tensiunea si am avut prima data 160/85 iar apoi dupa nici un minut mi am luat o iar si am avut 130/80.Mi s a parut ciudat rau ca eu niciodata n am avut atat de mare.Credeti ca ar putea fi o eroare de la aparat? Si mai e o chestie,de obicei inainte sa mi iau tensiunea am asa emotii dar nu stiu de ce, iar apoi ma calmez, dar totusi m a speriat valoarea asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru investigații.
Sănătate.

Pa, pa.