| Bianca777 a întrebat:

Ati avut careva ganglioni care se simt la palpare, nedurerosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IliebGgdw a răspuns:

Da, atat timp cat nu sunt rigizi si durerosi este ok.

| Bianca777 explică (pentru IliebGgdw):

Pentru ca am citit pe net ca pot sa indice cancer si alte probleme

| IliebGgdw a răspuns (pentru Bianca777):

Stiu ce zici, si eu am fost paranoic vara trecuta. Chiar eram ingrijorat deoarece la palpare simteam 2 ganglioni la gat. Mi am facut un set de analize si totul a fost ok, erau mariti din cauza faptului ca racesc des iarna si ma doare in gat iar in acel moment, ganglionii se umfla, dar nu se retrag complet. Cu timpul ii poti simti la palpare. Si mai aveam si niste simptome trecute de la boala sarutului?
Ma rog, nu aveam nimic, deci e doar in mintea ta. Cu niste analize generale poti vedea tot organismul tau in cazul unui cancer pot aparea anumite simptome si analizele vor fi influentate. Dar repet, e in mintea ta totul.