| anonim_4396 a întrebat:

ce sa fac daca de ceva timp simt frica, emotii fara motiv, dimineata imi vine greata si mi se intampla sa ma inrosesc si respir mai greu pe nas si imi vine sa plang fara sa vreau si ma enervez din orice si ce sa fac ca sa nu ma mai stau incordata? M-am obisnuit asa si imi vin si ganduri rele, nu le pot controla.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ai anxietate. Așa se numește.Se tratează la psiholog prin terapie sau la doctorul psihiatru daca e mai grav cu pastile antidepresive care merg și pe anxietate și te relaxează. Pentru moment da exerciții de relaxare și poți încerca un Sedativ PC, homeopat, de la farmacie, care e naturist și nu da reacții adverse.
Daca te afectează mult trebuie sa mergi la specialist.Nu e o rușine.Și eu am la fel.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câți ani ai? Câte duiciuri mânânci? Să faci asta.

| Byb2001 a răspuns (pentru sadrian46):

17 dulciuri la cateva zile

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Așa spun medicii serioși acum, că ce e dukce e plăcut, dar chinuie ficatul. Ficatul chinuit nu este în stare să hrănească cum trebuie creierul. Creirul ne hrînit cum trebuie suferă funcționează prost. Această suferință o redimți dta acum. Astfel avem neboie și de cărbune dulce, hidrați de aarbon. din dulciuri, etc. Dar 17 azi, 17 mâine, necăjesc ficatul, creier, inimă, rinichi. Și ne fac să nu ne simțim bine.
Mergi la doctor, îți face analizele, Nu ai nimic. așa rezultă. Dar ai mâncat 17 dulciuri. De ce? E plăcut. Ce să faci ca să schimbi ceva? Redu dulciuri, pâine, pizza. Ce în loc? salată. Și fructe nu? fructe da, dar puțin, fiindcă sunt dulci. Și fă asta o lună și o să simți diferența. Fără pilule de fericire. De ce? Fiindcă și ele chiunie ficatul. Și...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mergi la un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai anxietate și episod depresiv mergi la un psihoterapeut... Poate ai carente de magneziu, încearcă magneb6 sa iei și un ceai care sa te liniștească, ceai de sunătoare e bun pentru anxietate daca nu merge du-te la un psiholog el dacă va considera te va trimite la psihiatru depinde.că sa nu te mai simți încordată recomand exerciții de respirație și sport făcut regulat în casa, ginofoexiuni, sărit cu coarda, flotări de ce nu, abdomene daca poți ieși afară și alerga în câteva zile îți va dispărea toate astea enumerate de tine.