| Andreeab06 a întrebat:

Buna TPU.
Azi dimineata m am trezit ca imi era rau si imi venea sa vomit. nu am vomat. chestia este ca am o durere insuportabila in plex(stern) atunci cand mananc ceva, nu mananc mult ca imi vine a voma. de 3 ori am incercat sa mananc si nu pot. imi vine sa vomit dar de fiecare data nu o fac. Ma puteti ajuta cu un sfat, sau macar sa mi spuneti (daca stiti) ce am? nu mai suport :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probleme digestive te invoiesti la scoala si mergi la doc

| Zaygon a răspuns:

Indigestie probabil. Ca sa scapi de starea asta naspa iti recomand o chestie care in general ajuta: du-te la baie si baga doua degete in gat si da tot ce ai inautru afara. Ar trebui sa iti golesti stomacu. Dupa doua zile paine prajita cu ceai.