| Kristinake a întrebat:

M-am trezit dimineata ca aveam o durere insuportabila in zona stomacului,dupa am vomat mancarea de aseara,ma simt un pic mai bine,dar oricum am ceva acolo care ma deranjeaza.Ce ar trebui, si nu sa maninc in continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai facut o mică indigestie, ti-a cazut greu la stomac mâncarea de aseara, ori ai mancat prea mult, ori ai combinat alimente nepermise...Cand se mai intâmplă asa, spune-i mamei tale sa-ti dea un mezym forte sau un colebil. Te usurezi imediat de orice durere la stomac. Daca ai vomitat o sa-ti treaca usor, nu dintr-odata. Dacă iti mai vine sa vomiti, te duci si o faci. E mai bine cand dai afara...răul. Si consumă mâncare ceva mai usoară la stomac până iti trece, nu fructe pe stomacul gol. Ci pâine prăjită cu unt si un ceai. Să te faci bine, e groaznic cand un om se simte rau!

| Kristinake explică (pentru floresdemayo):

Sunt singura acasa, si dimineata am mai scuipat si sange, nu pot manca nimic,

| floresdemayo a răspuns (pentru Kristinake):

Apropo, ai fost la medic pentru rana provocata de catelul vecinei?

| doinitsaandronic a răspuns:

Incearca sa maninci mai mult lichid si sa nu maninci gras. Poti sa iti dau mai multe sfturi dar trebuie sa plec
cred ca te-am ajutat

| Kristinake explică:

Sigur nu stiu de unde, insa simteam gustul singelui, dar era in sub forma de saliva, la sfirsit.

| Kristinake explică:

Cand am fost muscata am fost, si mi-a zis ca nu e nimic grav si m-am stresat doar, acum beau niste calmante, dar treaba e ca unde locuiesc eu, sunte niste medici care putin probabil iti recomand ceea ce trebu.

| ioana45lo a răspuns:

Ai mancat ceva stricat! sau nu mai manca mult!