| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

azi pe zi am avut o problema mergeam cu autobuzu cand m-a enervat o femeie in varsta de 50 de ani sa ma dau jos de pe scaun sa stea ea si i-am zis ca am prins loc eu stau in fine. Apoi m-a facut nesimtit si m-am enervat rau simteam cum imi vine tot sangele in cap de nervi, si pe seara a inceput sa ma intepe inima si in spate si in burta... se poate sa fie ca beau pepsi? Si ca m-am si enervat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Parerile-s impartite aicilaughing. In general imi place sa cedez locul altei persoane, dar nu mereu. Ideea e ca a fost urat si din partea doamnei sa te dea la o parte pentru a sta ea. Nu conteaza doar varsta, poate si tu erai obosit. In fine, ma abat de la subiect.
Da, inima te poate intepa din cauza sucului, cafeaua e si ea un factor important si poate ca si discutia ta cu doamna a favorizat durerea de inima.
In caz ca se repeta, poti merge si la un doctor sa ii ceri parerea.

11 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

E de la prostie. Se acumuleaza prea multa si pana la urma refuleaza happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil e de la nesimtire

| K0sti a răspuns:

Dupa ce ca esti nesimtit te mai si lauzi!

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Sunt destule idei, la tine par a fi orgoliu si lenea de a sta in picioare, la persoana aceea ar putea fi lipsa de sanatate dar si orgoliu.

Oricum ar fi, ca lumea sa te considere civilizat, ar trebui sa urmezi regulile societatii si nu cele ale primului ajuns. Asta este societatea. Accept-o ca nu se va schimba.

Scuze daca postarea mea nu este cea pe care o asteptai, doar ca personal imi este greu sa imi pastrez parerea impartiala si sa nu ma alatur celorlalti. Dar voi incerca sa fiu impartial in continuare.

Nu uita insa ca cei in varsta au fost tineri inaintea ta, in vremuri mult mai grele decat cele de acum.

Daca femeia te-a rugat sa o lasi sa stea, poate chiar avea nevoie. Daca te-ar fi rugat o tipa care sa iti placa te-ai fi conformat poate instant.

Daca tonul folosit de acea femeie a fost mai abraziv, in general oamenii sunt mai duri la suferinta. Nu au rabdare sa asculte.

In fine, ca sa revenim la situatia curenta, pare a fi o combinatie din factorii enumerati de tine.

Si cand te gandesti ca era mult mai simplu daca te-ai fi ridicat si lasat-o pe babutza sa stea. Nu aveai nici intepaturile, nici oftica in tine, nici nu ai fi fost luat in cocosel de toata lumea de pe site.

Sper sa te fi lamurit...

| William a răspuns:

Ea nu ia.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru William):

Ce bine ca vazusi si tu o greseala... ce sa zic.

| William a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

Nu o lua ca pe o insulta, am vrut sa iti atrag atentia ca sa nu mai faci greseala asta.

| Gunoi a răspuns:

Da, e posibil de la Pepsi, cam urât din partea doamnei adică şi tu eşti obosit, şi tu ai drepturi nu eşti obligat să îi cedezi locul dacă nu vrei, ai plătit pentru transport ca şi ea

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru Gunoi):

Da chiar urat sincer si o femeie mai batrana de langa mine zicea las-o maica ca asa fac si i dadui locu femei mai batrane numai s-o vad pe aia ca face spume... ele nu se gandesc ca poate uni mai au si necazuri, probleme si nu vor sa zica tin in sinea sa daca erea altu poate si o plesnea sau cel mai sigur se lua cu ea in gura pana ajungea la injuraturi.

| Gunoi a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

Eeh te înţeleg s-o umflat tupeu în ea să se ia de tine laughing că doar nu erai doar tu pe scaun mai erau şi alţii

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru Gunoi):

Ea nu stie ca eu sunt mic dar sunt rau laughing)