| Diaconu_Alexandra_1997 a întrebat:

Cand ies la tabla in ora de mate, imi bate foarte tare inima, am frisoane, tremur etc.
E cazul sa fac un control medical? Mi-e cam teama cu palpitatiile pentru ca in ultima vreme erau destul de dese.
Stiu ca faza cu ora de mate e amuzanta, dar atunci mi-se intampla de cele mai multe ori

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valivalentinuza a răspuns:

Nu ai nevoie să mergi la un control, nu este nimic absurd. Și mie mi se întâmplă aproape la fel, datorită emoțiilor. Trebuie să te stăpânești singură, și să fi foarte concentrată, nu te gândi la cei din jurul tău, care râd de tine dacă nu știi sau alte chestii, și trestii, lasă-i, tu trebuie doar să fi atentă, și astfel nu o să-ți mai bată inima tare. Dacă răspunsul tău nu e corect, nici o problemă, o să-ți dai seama. La mine în clasă, unii colegi râd de persoana care se află la tablă și nu știe, de astfel, întâmplându-se des la ora de limba română, profesoara a ridicat copilul care râdea în picioare, și l-a făcut de râs. practic el râdea de acel copil, dar el nici nu știa. Funda? Mulțumesc oricum!

5 răspunsuri:
| Romeo44 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa mergi la un control, ai doar emotii, dar mai bine sa nu ai vreo problema cu inima sau ceva du-te si fa un control.Nu strica niciodata.

| RobertKilleur a răspuns:

Nu e nevoie de doctor.Ai doar emotii cand iesi la tabla

| moniii5 a răspuns:

Du-te la filologie....nu vei mai avea probleme la nicio materie. Good luck!

| Diaconu_Alexandra_1997 explică (pentru moniii5):

Acolo ma voi duce, doar ca mai am 2 ani pana atunci. Tu esti la filo? Si mersi! :*

| eli22 a răspuns:

Si eu aveam emotii mai mereu cand raspundeam la vreo materie sau ma scotea la tabla pentru un exercitiu, insa lucrurile aceste asa cum vin, asa si trec. E normal ca aceste emotii sa iti accentueze bataile inimii.