| TotiPentruUnU1 a întrebat:

Ce imi recomandati si mie pentru durerire le ceafa, spate? dar de ameteala? Dau vot la toate si funda la cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RalucaNiță a răspuns:

Ketonal
Ibuprofen/Nurofen

| TotiPentruUnU1 explică (pentru RalucaNiță):

Pentru ce e bun Ketonal?

| RalucaNiță a răspuns (pentru TotiPentruUnU1):

Este indicat pentru atenuarea unor sindroame dureroase, pentru tratamentul simtomatic ale infectiunilor reumatice inflamatorii.
Durere postoperatorie; dismenoree; durere osoasa; durere posttraumatica; artrita reumatoida etc

| RalucaNiță a răspuns (pentru RalucaNiță):

Ibuprofen este un derivat al acidului fenilacetic si ca atare actioneaza ca antiinflamator, analgezic si antipiretic cu eficacitate asemanatoare acidului acetilsalicilic. antiinflamator nesteroidian asemanator cu aspirina. analgezic si antipiretic.
antiagregant plachetar. Iar Nurofenul calmeaza durerile de cap, menstruale, dentare ale spatelui, reumatice, musculare, in migrena si nevralgii, reducerea febrei si a simtomelor de raceala si gripa.

4 răspunsuri:
| TotiPentruUnU1 explică:

Explica-mi si pentru ce-s bune; D