| robinho17 a întrebat:

Cred ca am varsat de vant...dar nu stiu sigur! Am descoperit acum 2 zile ca am niste bubite (de fapt 1 ) ieri aveam 3 si astazi tot 3...este varicela sau este o reactie alergica la ceva? Mentionez ca bubitele nu sunt umplute cu apa dar ma mananca. Ar trebui sa ma duc la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LupulDeCaraibe a răspuns:

Daca nu au mai aparut iti spun sigur ca ai alergie! Gandeste-te la ce ai mancat sau nu stiu! Ai putea sa te duci la scoala daca vrei:-s Bafta!

5 răspunsuri:
| greatLOL a răspuns:

Pentru 3 bubite? Desigur.Vezi sa nu le confunzi cu cele de la tantari.

| elenuyzy a răspuns:

Si eu am avut acum cativa ani varsat de vant dar aveam cateva zeci de bubite. Trebuie sa stii ca ele arata ca niste besicute si te mananca foarte tare.Si de obicei cu cat esti mai inaintat in varsta cu atat iti ies mai multe. Daca ti-au aparut doar trei nu cred ca este varsat de vant. Poate te-a piscat ceva sau ai vreo intoxicatie. Oricum bine ca ai fost la medic.

| KyRyN a răspuns:

Poate ai alergie la ceva asa cum ai mentionat, sau poate sunt ciupituri de tantar(si asta este posibil)
Dar ca sa previ vreo problema du-te si consulta un medic...asa scapi de griji

| robinho17 explică (pentru KyRyN):

Am fost la medic si i-am spus ca nu am febra si ca am 2-3 bubite dar a spus sa stau o zi acasa sa vad daca mai apar...si nu ai mai aparut...

| KyRyN a răspuns:

Eu in locul tau mi-as luat o pauza de o zi ce la scoala(sunt mai lenes)
Poti sa zici si u ca nu vrei sa mergi la scoala ca ai pete...desi nu ai de ce sa-ti faci griji,, ..nu ai nimic grav