| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU crenvuşti de pui sunt buni pentru regimul alimentar hepatita A? DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Buna. Accentul cade pe ''cremvursti'', nu pe ''pui''. O data ce sunt cremvursti, au multa grasime si aditivi, asa ca nu ti-i pot recomanda. Dar ia pulpa superioara si piept de pui, dezosate si fara piele. Sanatate.

1 răspuns:
| anad a răspuns:

Incearca sa mananci alimente fierte sau preparate la gratar. Mezelurile procesate din comert sunt nocive si pentru cei fara regim!