| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU parizerul de pui si vita este bun la regimul alimentar hepatita A? DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Mezelurile sunt complet interzise minim 6 luni. Parizerul este alcatuit, aproape jumatate, din substante chimice foarte toxice pentru ficat. In general nu ar trebui sa mananci mai des de o data sau de doua ori pe an, iar in perioada de convalescenta dupa hepatita este complet interzis.

| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt naturale.Contin tot felul de prostii.Cumpara carne si o fierbi tu acasa.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Mezelurile nu sunt bune niciodata.
Poate in timp de razboi sau pentru supravietuire.
Parizerul oricum este facut din resturi de carne,piele de pui,si orice carne care nu se poate vinde la magazin, chestii pe care oamenii la tara le dau la caini sau le arunca.

Răspuns utilizator avertizat