| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU tocana cu carne de curcan este buna pentru regimul alimentar hepatita A? DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde a vazut ala curca grasa? laughing) Carnea de curca si curcan este recomandat de medici.Este cea mai slaba carne de pasare.da e buna tocanica de curcan dar sa nu fie condimentata cu piper prea mult. Facuta cu putin ulei, nu mult. Ceapa de asemenea mai putina. Si bineinteles totul fiert.Tocana de obicei se face prajind carne a, apoi ceapa si bulionul dar in cazul tau tocana trebuie facuta fierband toate ingredientele.Nu se prajeste nimic.

| VasileLionofAtlantic a răspuns:

Nu. E foarte grasa