| STEFANXxX a întrebat:

Spuneti-mi cum sa scap de cosuri doar ca fara Zinerit sau alte productii medicale,caci eu sunt baiat, dar cateodata imi este lene sa ma duc in baie.Deci dati-mi niste sfaturi cum pot sa scap de ele acasa,dar sa treaca repede, macar in 5 zile. FUNDA, va rog ajutati-ma.

P.S.Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Juleuuss a răspuns:

Uite-te la video-ul ăsta.
http://www.youtube.com/watch?v=-CU0kIvMq8E

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de cosuri trebuie sa folosesti o crema, eu iti recomand ivatherm akne syt.

| xXdoareuXx a răspuns:

Incearca cu crema de galbenele.

| negat1ve a răspuns:

Spala-te de 2 ori pe zi pe fata, nu mai mult nu mai putin! Odata dimineata si o data seara. Incearca sa manaci ceva mai multe fructe si legume decat de obicei, conusma minimum 2L de apa, si incearca sa faci si ceva sport! Asa ajuti tenul din interiorul organismului. Iar pentru exterior, aplica zeama de lamaie inainte de culcare si lasa pe timpul noptii pana dimineata dupa care apoi te speli. Incearca tot ce ti-am zis si vezi daca da ceva rezultate dupa o saptama doua. La mine se vede diferenta. Astept mesaj sa vad daca a dat roade si pentru tinewinking Bafta.

| MariusZap a răspuns:

Si eu tot 14 ani am si am avut aceeasi problema.In 5 zile e cam imposibil.Iti dau niste sfaturi.
Daca ai mana murdara sa nu te stergi pe fata cu ea.
Sa te speli mult pe fata in special cu apa calduta de vreo 3-4 ori pe zi pentru ca iti curata fata de seboree.
Sa nu iti spargi cosurile.Incearca sa le scoti cu tot cu radacina lor ca altfel se fac in puncte negre sau se infecteaza.
In 5 zile nu o sa te scape dar o sa vezi o diferenta