| Brt_Robert_1998 a întrebat:

De aproximativ 6 luni sunt tot mai lenes, sa zic asa.De vreo 4luni beau cola zilnic / 2L... ma simt din ce in ce mai rau zilnic,am buzele uscate, ma doare capu aproape tot timpu, senzatii de ameteala, tot timpu ma trezesc obosit, indiferent de cat as dormi.

Stau la PC 6/7 ore pe zi, aici lucrez, si beau cola,am inceput sa ma ingras chiar daca nu mananc foarte mult.

Vreau sa fiu sanatos, vreau sa incep sa mananc, beau orice sanatos.Va rog sa-mi dati indicatii, nu vreau pastile de durere de cap, vreau sa ma fac bine, sa am energie tot timpu.

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Angajeazate cu contract de munca si vei slabi

| Simpatic a răspuns:

Numai bea cola e atat de simplu, inlocuieste aceasta mizerie cu apa minerala si apa plata. Stai mai putin la calculator si mananca regulat putin si des 3 mese +2 gustari. Iesi mult la aer, o sa vezi energie apoi!

| doctorandus a răspuns:

Cola contine mult zahar (cam la fel de mult ca sucul de portocale), asa ca bea Cola Zero (fara zahar).

| Alfred0703 a răspuns:

Manca apa.