| STSickSide a întrebat:

De aproximativ 2 saptamani de cand am terminat concediul nu pot sa dorm decat 2-3 ore pe zi, lucrez tura de noapte si dorm ziua, in acele 2-3 ore ma trezesc foarte des, nu este galagie pur si simplu nu pot dormi si ma simt foarte obosit, am incercat si cu pastile, puteti sa-mi recomandati ceva ceaiuri si ceva pastile mai eficiente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Schimbă locul de muncă dacă celelalte variante nu funcționează.

| Yuoia a răspuns:

Organismul e facut sa doarma noaptea, nu ziua.
Normal ca esti obosit.
Recomand si eu ca mai sus schimbarea locului de munca. Medicamentele nu te vor ajuta. Mai rau, vei avea permanent o stare ca de betie.

| Mtoni a răspuns:

Și eu mă lupt cu insomnia de vreo 2 ani. Medicamente bune am găsit doar cu rețeta de la psihiatrie.

| Yuoia a răspuns (pentru Mtoni):

Faci confuzie! La el e vorba de somnul de zi, pentru care organismul nu e programat.