| Yasmine1999 a întrebat:

de ceva timp am probleme cu stomacul (tin sa Menționez ca am vrut sa ma îngraș, iar asta vara m-am îngrășat 8kg brusc). Am fost la doctor si toate analizele mi-au ieșit bune, cu mențiunea ca am o gastrită post alimentara. Tin regim de aproximativ o luna și tot nu-mi trece, adică nu am dureri de stomac, problema e ca vomit mai mereu și am niște stări de agitație uneori. mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Nu pot sa iti spun de la ce sunt aceste simptome, tocmai de asta te sfatuiesc sa mergi sa faci o alta investigare, daca analizele legate de stomac sunt bune, atunci simptomele tale vin de la altceva, si nu este de loc in gluma sa le lasi asa, orice afectiune de sanatate este o alarma ca ceva este dereglat si trebuie acordata atentie cat mai curand posibil.

4 răspunsuri:
| VICTORTPURO a răspuns:

Yasmine, aici nu este locul potrivit pentru asa intrebari, starea de voma in permanenta este o alarma daca sincer, si ar trebui sa consulti numaidecat un doctor eventual un (gastrolog), nu trebuie deloc lasat asa.

| Yasmine1999 explică (pentru VICTORTPURO):

Am fost, și mi-au ieșit toate analizele bune.

| VICTORTPURO a răspuns (pentru Yasmine1999):

Dar totusi, este straniu ca tu ai stari de voma, poate ar trebui sa faci o alta investigatie? eu zic ca oricum este anormal si ca nu trebuie lasat fara o investigatie.

| Yasmine1999 explică (pentru VICTORTPURO):

Și acele stări de agitație, de la stomac provin?

| VICTORTPURO a răspuns (pentru Yasmine1999):

Nu pot sa iti spun de la ce sunt aceste simptome, tocmai de asta te sfatuiesc sa mergi sa faci o alta investigare, daca analizele legate de stomac sunt bune, atunci simptomele tale vin de la altceva, si nu este de loc in gluma sa le lasi asa, orice afectiune de sanatate este o alarma ca ceva este dereglat si trebuie acordata atentie cat mai curand posibil.