| Heng a întrebat:

Buna TPU.De ceva zile am constatat ca am ceva mai jos de pavilionul urechii din stanga o buba, o bila destul de mare sub piele.Parca mi-a mai trecut de ieri, acum pare putin mai mica fata de ieri...de durut, nu ma doare decat daca apas pe ea si nu simt decat atunci cand misc capul inspre dreapta. Ce credeti ca e? Ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SindyR a răspuns:

Buba aceea se numeste chist. E ca un fel de cos cu mai multe capuri. Sa nu incerci sa o rupi sau ceva tine compresa cu spirt si in cateva zile o sa treaca. Bafta!

| Lysergide a răspuns:

Du-te de la doctor poate fi un chist. DUTE LA DOCTOR.