| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
De doua săptămâni îmi e tot mai greu sa respir când stau in pat, parca am ceva in gât și pe lângă asta am și gâtul foarte uscat.
Pot respira pe gura, dar pe nas respir mult mai greu și simt un disconfort, ca un fel de apăsare in zona gâtului, e ca atunci când sunteți răciți și simțiți ceva in gât.
Ce ma împiedica sa respir normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Uxellodunon a răspuns:

Simptomul de tahipnee si senzatia de lipsa de aer e intalnita in multe afectiuni, inclusiv unele grave

| Imgonnakillyou a răspuns:

Poate ai polipi... sau sinusurile infundate

| Katrina1121 a răspuns:

Gatul uscat. poate nu te hidratezi suficient..cat despre dificultate la respiratie. cauzele pot fi multe. daca nu esti bolnav ( racit) ar fi bine sa intrebi medicul de familie sau un medic de specialitate