| ESC96 a întrebat:

Buna TPU de o saptamana m-am apucat de sala si am am un coleg care ia oua de prepelita ca cica au multe proteine ...sunt bune pentru masa musculara si cum trebuie luate? si inca ceva : coaja lor daca o zdrobesc in bucatele mici si o mananc ajuta la ceva ca cica are mult fosfor si calciu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu te ajuta asa mult pentru masa musculara happy

Daca vrei mancare pentru muschi : piept de pui, piept de curcan, peste, branza, muschi de vita, etc.

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Sunt ouă ca și cele de gâină, da le poți mânca, zdrobi dar nu știu cu cât de ajută.

| facepalmlol a răspuns:

Si eu luam cand eram foarte mica, dar habar n-am nici acum pentru ce.
Vezi si tu, incearca-le, dar nu cred ca sunt niste oua minune; pana la urma tot un galbenus si un albus au.

| prisacarul56 a răspuns:

Ouale de prepelita se folosesc cel mai mult intr-un tratament pentru detoxifierea organismului, tratament care se face intr-un numar exact de zile, dupa care se ia un repaus.Or avea ele multe proteine dar si ficatul tau are o limita de suportabilitate.Si la efortul pe care-l depui la sala nu stiu zau daca ti-ajung numai piticaniile alea de oua.Si mai mananca si lactate ca doar si alea contin fosfor si calciu, ca altfel vei deveni un monument de piele si coaja.Nu te superi, am glumit.