| ZuZuDuDu a întrebat:

deci nu am chiar o problema da ma intrebam daca ati baut vreodata lapte cu ou si cu miere,azi ma auzit de aceasta bautura si am inteles ca este buna, nu stiu ce sa cred ma gandeam ca poate ati baut si voi si stiti.Deci se incalzeste laptele dupa se pune oul(crud) in lapte se amesteca si apoi miere(sincer nu suna prea delicios). Funda daca imi spuneti cum este la gust! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa stii ca ii buna. Iei laptele, il incalzesti daca vrei, spargi oul torni continutul in lapte (daca poti sa separi partile, consuma numai galbenusul, e mai bun asa) toarna miere dupa gust si amesteca bine bine sa se topeasca mierea si oul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bea lapte călduţ îndulcit cu miere, atât!
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| RefinedStrings a răspuns:

Nu trebuie sa incalzesti laptele. Iei un recipient cu capac, pui laptele, oul si miere. Mierea dupa gust. Amesteci. Este un mix plin cu vitamine si proteine. Este in general o bautura care iti ofera energie si putere pentru a face exercitii. Este bun la gust, repet: depinde de cata miere pui. Iti sugerez, daca faci exercitii, dupa exercitii sa mananci si o banana. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RefinedStrings):

Serios? Prostia aia de amestec iti da energie si putere pentru exercitii?

Ala nu e shake pentru efort fizic, e shake de copii mici paraleli cu sportul

| Adiiitza2000 a răspuns:

E bun! Are un gust dulce.Nu am gustat dar am auzit si eu la prietenii mei si le place mult...vara mananca des asta...

| Gallaxy a răspuns:

Este dulce, dar ai grija sa nu iti provoace greata. Oul, ai grija sa fie proaspat.