| Getter123 a întrebat:

deja de 4 zile ma confrunt cu o durere de masea insuportabila care ieri a inceput sa puroieze.Azi am luat la ora 11 si jumatate un antiinflamator foarte bun.Am ajuns acasa la 2 jumate am luat un antibiotic de 1000g, am inceput sa am mancarimi la gingie, in jurul maselei.M-am pus sa ma culc si adineaori m-am trezit cu durere, iar, am luat inca un antibiotic, am facut un dus sa se amelioreze.Am iesit si a inceput sa ma doara maxilarul si muschiul maxilarului.Gingia avea o senzatie de durere usoara si mancarime ciudata, ce sa fac? Sunt terminat psihic si fizic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Antopuff a răspuns:

Antibiotic se ia la recomandare. Nu iei de capul tau ca poti lua aiurea ca in cazul de fata. Ai o infectie pe care ti-o poate rezolva medicul stomatolog. Si nu stiu daca nu cumva ai facut si vreo alergie la antibiotic. Deci MEDIC nu stat acasa.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Să mergi la dentist sa trateze infecția, iar apoi să îți rezolve măseaua. Tu acum doar ameliorezi niste dureri, nu te tratezi cu ce iei.

| BlueButterfly97 a răspuns:

Se poate să ai un tip de parodontită în urma căreia poți să îți pierzi măseaua. Fugi la medic până nu se complică lucrurile.

| Getter123 explică:

Raspunsuri rapide va rog