| Nume6 a întrebat:

Doar cine știe. Am anusul în interior umflat de câteva zile, cam (5-6), acum e roșu în interior și e destul de sâcâitor pentru că simt ca un corp străin acolo. La început simţeam ca și cum aș avea un viermișor. Am senzaţia după ce fac scaun că tot am nevoie la toaletă... Eu înainte mă constipam și acum la fel. Ce ar putea fi? Rog fără jigniri. A mai avut cineva această problemă? Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cel mai probabil hemoroizi, acestia pot fi si interni si externi... Daca e inflamat de acolo si senzatia de corp strain. Hemorozon sau Proctinum in prima instanta, si ar trebui mers si la un doctor, oricum daca nu vrei sau nu poti sa te duci incearca o crema ca cele enumerate mai sus, macar o amelioare tot vei avea dupa 1-2 zile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai hemoroizi care sau umflat trebuie operatie sa ti taie medicul.

| alina2k18 a răspuns:

Posibil hemoroizi.
Fuguta la doctor.

| aimullah123 a răspuns:

Am avut si eu ceva de genul asta dar mi-a trecut cu proctinum.
Evita sa stai prea mult pe scaun

| DonGiani a răspuns:

Poate fi hemoroizi. Ai mâncat picant? Ce vârstă ai?

| MagazinCadouri a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la ProctoLine, sunt foarte buni in acest domeniu. Ai avut contact sexual sau ai introdus si scot vreun obiect strain? As putea sa iti dau mai multe informatii, dar nu cred ca este o idee buna sa le discutam aici.

| Nume6 explică (pentru MagazinCadouri):

Nu, nu am avut contact sexual în acea zonă