| Alecso563 a întrebat:

Bună TPU, duminica seara am alunecat în bucătărie și m-am lovit la cap fara să leșin doar o durere de cap pe moment, atunci marți am fost la urgente sa fac un control deși nu aveam dureri sau amețeli mi s-a făcut un CT totul a ieșit oke fără sangerari sau fracturi. Intrebarea mea este sunt șanse sa se formeze un cheag de sânge sau alte complicații într-o săptămână sau o lună? Dureri de cap mai apar dar de scurtă durată și foarte ușoare, precizez ca sufăr de atacuri de panică de 5 ani și chestia asta mi-a pus capac. Dacă o sa se întâmple ceva dacă dacă și tot așa deși am fost și la medicul de familie cu acel CT și mi-a spus ca dacă nu a fost nimic atunci pe moment slabe șanse mai târziu de ceva dar nu ma pot liniști.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Uneri frica sau cand citesti despre o anumita boala te face sa crezi ca chiar ai ceva...
Daca la CT a iesit totul e OK, eu zic sa iti faci griji!

| Alecso563 explică (pentru Fatamuntilor):

Să îmi fac griji?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Alecso563):

SCUZE sa NU iti faci griji!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Probabilitatea este mica, dar exista.