| Anafjfj a întrebat:

Buna TPU!
E normal sa ai dureri/înțepături când apeși pe buric? Ma doare mai tare când îmi este foame.Dar de câteva zile ma doare și după ce mănânc, precizez ca nu ma doare așa când stau, ci simt un mic disconfort in jurul buricului și când apăs simt niște înțepături.
Ce poate fi?
Precizez ca am și depresie majora.Sa fie oare asta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai viermi/paraziti intestinali, fiindca aceea dau dureri in burta, jurul buricului.

PS Depresia nu da dureri de burta, doar de cap happy
(chiar nu glumesc, vorbesc la modul cel mai mai serios).

| Lukasssz a răspuns:

Apasa in partea stanga a burtii si tuseste, daca te doare rau inseamna ca ai apendicita.
PS si pe mine ma doare cand apas pe buric(e normal).

| Marius22222222222 a răspuns:

Normal că dacă apeși te doare.ca și cum ai spune m-am tăiat și a curs sânge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai o problema de sănătate, du-te la spital

| Anafjfj explică (pentru anonim_4396):

Ce crezi ca ar putea fi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anafjfj):

Ai putea avea dureri de burtă din cauza depresiei(depresia poate cauza dureri fizice), sau o altă cauză pentru durerile tale de burtă ar putea fi o boală

| Anafjfj explică (pentru anonim_4396):

Ar putea fi ampeticita sau hernie ombilicala?
Depresia provoacă dureri abdominale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anafjfj):

Da cine știe ar putea fi ampeticită sau hernie ombilicala(nimic nu poate fi exclus), du-te la doctor și fă niște analize