| megustabuff a întrebat:

Eu am o bunica care de 1 an o doare piciorul si acuma in ultimul timp tot mai tare sunt dureri insuportabile plange mai tot timpul de durere nu poate sa se odihneasca noapte si din cate stiu are nev de proteza la genunchi si aceasta o poate avea numa prin luna august, va rog frumos daca stiti o metoda prin care sa ii ameliorez durerile! imi este foarte mila de ea sa o vad tot timpul plangand! Daca ma puteti ajuta! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaaL a răspuns:

Buna, apa termala (calda/fierbinte) ii alina durerile, si ii trebuie odihna adica sa stea mai mult in pat linistita. Si matusa mea a avut aceeasi problema, ea are probleme si la stangul si la dreptul sad

5 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Fa-i un masaj. vorbeste cu ea.cum zicea si dragos, mergi la farmacie dupa o alifie ca sa mai amelioreze durererea

| megustabuff explică (pentru SergiuBoss11):

Are tot felul de alifii si medicamente dar nu o ajuta cu nimic!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru megustabuff):

Vezi? numai tu o poti ajuta

| Dragos636 a răspuns:

Intreaba la farmacie de o crema. Trebuie sa aiba ceva potrivit.

| megustabuff explică (pentru Dragos636):

Are dar nu isi face efectul!