| ChuPaChuPsPinK a întrebat:

Buna TPU :*. Eu trebuia sa port ochelari pana in luna aprilie si dupa Paste sa ma duc la control la ochi. Da nu am mai fost si nici nu am mai purtat ochelarii de aproape 1 luna - 2. Acuma mi se inrosesc ochii foarte tare sad. Ce as putea sa fac?

Ofer funditalove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

Dear, din cate imi dau seama esti una din acei adolescenti care pun aspectul fizic inaintea sanatatii. Sa nu te superi pe mine, dar, sincer, ce e mai bine: sa arati bine, dar sa iti nenorocesti vederea, sau sa porti cuminte ochelarii si sa scapi de ei cat mai curand posibil? Sincer iti spun, eu port ochelari de 10 ani si probabil nu ma voi vindeca, pentru ca boala mea este una permanenta, dar tot nu mi-a fost rusine ca sunt purtatoare de ochelari! Mai important, de ce nu ai vizitat medicul oftalmolog? Poti sa iti spun ceva? Esti aproape penibila. Dupa ce ca ne-ai mai si spui ca trebuia sa porti ochelari si nu i-ai purtat, mai vii si te plangi "mi se inrosesc foarte tare ochii, ce pot sa fac?" sad Scuze daca te-am suparat cu ceva, trebuia doar sa imi spun parerea. Iti sugerez sa mergi cat de curand posibil la medicum oftalmolog, iar pana atuci ai face bine sa poti acei ochelari. Nu trage de timp, altfel situatia se va agrava. Crede-ma, am patit-o si eu. Numai bune! happy

| AlexBmxRider a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la doctor. Nu cred ca ti se inrosesc ochii din cauza ca nu ai purtat ochelarii sar cel mai indicat este sa mergi la doctor.

| Vali0n a răspuns:

1. Sa mergi la un medic pentru ochi
2. Sa mergi la control
3. Sa nu mai stai aproape de calculator
4. Daca mai ai ochelari incearcai sai porti.