| Sbsbsb2001 a întrebat:

ieri mi-am extras o masea si inca mi-e umflat obrazul, nu stiti cum sa scap de umflatura mai repede? Nu de alta dar maine am scoala sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marihen a răspuns:

Bea cât mai mult ceai de mușețel pentru a se „închide" rana. Îmi pare rău să-ți spun, dar umflătura va trece peste o săptămână/două. Trebuie doar să ai răbdare.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Exact asta am patit si eu cam in 4 5 zile trece umflatura cu antibiotic si antiinflamatoare..rogate sa nu te si doara

| anonimg a răspuns:

Comprese cu apa rece sau gheata -la exterior.

| danutzluka a răspuns:

Hidrateaza-te suficient atat cu apa cat si cu ceai de musetel (pentru curatare chiaguri locale)... fara clatire puternica.
Compresa cu gheata aplicata local cu un prosop astfel incat sa nu se simta foarte,, foarte rece, ca sa nu patesti alte minuni.

| ANONIMS03 a răspuns:

Comprese cu apa rece si ceai de musetel