| Fraguta a întrebat:

Ieri seara am fost la tara si am stat pana seara. Acolo erau foarte multi tantari iar eu eram in pantaloni scurti. M-au muscat foarte multi de picioare iar acum sunt plina de bubite mari si rosii. Imi vine sa ma scarpin foarte mult si astfel mi se rosesc si mi se umfla si mai rau. ce sa fac pentru a-mi trece? funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Spala locul bine cu apa si sapun si aplica local ulei volatil de lavanda!

3 răspunsuri:
| adelinutu1 a răspuns:

Nu te ingrijora. Nu te scarpina ca daca te scarpini fac coaja si iti remane cicatrice si eu am avut si mi-au ramas semne. funda?

| Fraguta explică (pentru adelinutu1):

Nu pot sa nu ma scarpin pentru ca ma mananca foarte rau

| adelinutu1 a răspuns (pentru Fraguta):

Dac le mai ai dati cu o crema mentolata si nu te mai mananca