| Lora101 a întrebat:

imi este foarte frica de cancer, ma gandesc ca daca am chiar acum aceasta boala, traiesc cu frica asta de ceva vreme ...mentionez ca am avut o infectie urinara am fost la doctor, am luat tratament si mi-a trecut, dar mai am usoare dureri abdominale mai ales in partea dreapta spre incheietura piciorului, am facut analize de sange de 3 ori nu a iesit nimic anormal decat ca am niste carente de calciu si magneziu, am facut ecografie abdominala si totul pare sa fie normal, dar nu imi trece frica asta, ma trezesc in fiecare dimineata cu gandul la aceasta boala.( Am 17 ani )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

La 17 ani, sansele sa ai asa ceva sunt extrem de mici. Diferite dureri abdominale, daca nu sunt fie foarte severe, fie foarte lungi in durata (gen peste cateva zile) sunt foarte normale, si pot avea diferite cauze. Gaze, menstruatie, apendicita, infectii urinare, probleme la stomac, etc.

| Lora101 explică (pentru Radu284):

Si eu am crezut ca este apendicita prima oara dar am ajuns la doctor si m-a palpat un medic chirurg si nu este, orice durere cat de mica ma face sa ma gandesc la cancer, sau ca as putea avea ceva foarte grav crying

1 răspuns: