| anonim_4396 a întrebat:

Inainte cand aveam un act sexual puteam spune ca era destul de lung dar de o perioada de timp observ ca nu mai "rezist" mai deloc...(cateva minute). Stiti care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Intreaba-l pe Romeo Fantasticul doar el e regele sexului nu?

| Tiger7777 a răspuns:

Probabil e din cauza conditiei fizice. Apuca-te de miscare, fa 300 de abdomene pe zi, sa zicem 100 dimineata 50 dupa-amiaza si 150 seara pentru ca dimineata si seara e cel mai important sa faci miscare. Iesi cu bicicleta si da-te vreo 2 ore cand ai timp, daca nu ai gantere umple un rucsac cu chestii grele si ridica-l de multe ori, si nu manca fast-food, chips-uri, chestii din astea la punga sa preparate de altii, daca simti nevoia prajeste-ti cartofi tu nu da fuga la KFC sa cumperi de acolo, e mai bine sa ii faci tu, dar totusi fa-i mai rar. Trebuie sa faci mult la abdomen, dar nici bratele si nici picioarele nu trebuie lasate... Dupa o perioada(sa zicem vreo 2 luni)vei avea o conditie fizica foarte tare, si vei avea o rezistenta mai mare, iar actul sexual va dura vreo 30 min-o ora. Sper ca te-am ajutat si iti doresc multa sanatate. Funda?

| Wheizii a răspuns:

Incerca sa te masturbezi si cand simti ca vrei sa ejaculezi, TE TII CAT DE TARE POTI si nu iti dai drumul, asta e un exercitiu, fa asta si o sa vezi rezultatele. Bafta

| untu a răspuns (pentru Wheizii):

Nu ar trebui sa faci actul sexual (dragoste) decat de 3 ori pe saptamana! Noaptea de luni spre marti, noaptea de miercuri spre joi si noaptea de vineri spre sambata!

| Wheizii a răspuns (pentru untu):

Nu cred in Dumnezeu, masturbarea nu e bune pentru ca asa zic oamenii de stiinta in urma unor studii facute cu succes care au dat rezultate, nu pentru ca Dumnezeu a zis in scriptura ca malahia e pacat.