| Panteraa a întrebat:

Întrebare pentru fete. De ce oare îmi întârzie menstruația? Deja 5-6 zile. Acum 2 săptămâni am avut cred că o săptămână întreagă niște scurgeri maronii și destul de mult. Să fie oare din cauza asta? De obicei aveam la ovulatie puțină scurgere din aia și doar o zi, acum a fost o săptămână întreagă și dupa perioada de ovulație. Am mai pățit să imi întârzie și cate o săptămână și ceva pentru ca oricum e neregulat la mine, dar tot îmi dă de gândit. De sarcină nu se pune problema, am avut un singur contact de la ultima menstruație și ăla protejat. Sunt curioasă daca mai sunt fete care au pățit pentru ca pe net am găsit cum că acele scurgeri maronii câte o dată pot înlocui menstruația, dar eu n-am mai pățit. Am 22 de ani, dacă contează vârsta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, cel mai bine mergi maine la un consult ginecologic, medicul este in masură sa i ti spună de ce, fiecare fată/femeie este diferită, si nu se va potrivi nici una cu situatia ta. Sănătate multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudată situație. Posibil ca acea scurgere să fi fost menstruația, asta pentru că a durat o săptămână... însă indicat ar fi să consulți un specialist.
Sper să fii bine!