| ChupyRo a întrebat:

ma doare fruntea si intre sprancene, si nu mai simt unele mirosuri, ce poate fi? ( am 2 carii la masele si mi se face abces din cand in cand) nu stiu daca din cauza asta. voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De sinuzita ai auzit? Vezi ca e periculoasa, poti ajunge la punctii!

| ChupyRo explică (pentru K0sti):

N-are cum sa am sinuzita pentru ca am facut tomograf din ala

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Nu cred ca are legatura fruntea cu cariile de la masele. Oricum, ai niste simptome tare ciudate, ai putea merge pana la medicul de familie, poate iti da o trimitere undeva. La dentist poti sa mergi fara trimitere sa iti repari cele doua carii, poate dupa aceea te vei simtii mai bine (in cazul in care exista vreo legatura intre cele doua).

| Nonameagain a răspuns:

Ai sinuzita. Ca este sau nu este maxilara, numai medicul poate vedea. Durerile de care spui, lipsa mirosului, etc, arata sigur sinuzita. Contrar a ceea ce spune @frostxtq, sinuzita afecteaza si dantura. Mergi cit mai repede la medic, deja este avansata. Fa tot ce iti spune, nu neglija.