| Staywithmegold a întrebat:

Buna TPU.O intrebare doar pentru fete! Este in legatura cu menstruatia, mi-a venit sambata trecuta, iar astazi este a 8 zi si inca mai curge putin, nu ca la inceput dar inca mai curge! Este ceva normal sau ar trebui sa ma ingrijorez.Am varsta de 14 ani.Raspunsuri concrete va dau funda! Multumesc.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

La pubertate cand incepe menstruatia este de lunga durata, pe parcurs cand vor trece anii vei observa ca se va mai diminua, va fi din ce in ce mai putin, dar acum la varsta ta este normal sa ai chiar si 8 zile, nu ai de ce sa iti faci griji, mai rau e cand nu vine si stai si numeri zilele lipsa