| yoshmenarul a întrebat:

Recent am suferit o fractura de femur, daca fumez imi dauneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Din cate stiu eu, fumatul afecteaza si metabolismul calciului, asa ca vezi inca un motiv de a renunta la el.

| onasis1961 a răspuns:

Fumatul nu dănează fracturii, dăuneză-n general organismului.

evenso
| evenso a răspuns:

categoric!
Fumatul este un factor care prelungeste timpul de recuperare dupa o fractura.

| drhotzu a răspuns:

Man, nu ai nici o problema!
baga tigari in continuare!
or sa te doara plamanii, gatul dar recuperarea dupa o fractura nu face nici o legatura daca fumezi sau nu!

| DraudeS a răspuns:

Medical vorbind afecteaza tot organismul tigara. Dar nu afecteaza recuperarea femurului in mod vizibil.

Sanatate!

| syste754 a răspuns:

Nu credlaughing