| Roxy31312 a întrebat:

Recunosc, am păduchi. Mă mânca capul iar mama mea a decis să mă controleze în cap. Ne-am trezit cu 6 păduchi și au mai fost. (Uh, ce repede se înmulțesc). EU cu mama mea suntem destul de disperate. Nu știm cum să scăpăm de acști musafiri nepoftiți. Mama se gândise să ia Paraxin, dar nu știe dacă este bun. Am mai luat țeapă.

Bun, deci. Paraxin ajută la omorârea păduchilor și a lindinilor?

Mulțumesc anticipat. Vreau răspunsuri serioase. Cei care au venit să facă mișto pot să nu se mai obosească să scrie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu faci dezinfectare si la textile poti sa dai pe cap zilnic cu orice vrei. Se da pe lenjerie de pat, de corp, paturi, coverturi, tapiserii mobila si tot ce ai in casa. In toate sunt oua, inchipuieti ce e in perna ta, si chiar paduchi rataciti. Dupa, se spala tot sa scoti otrava din ele. Gasesti la farm. veterinara ce trebuie.

| Roxy31312 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Hmm...voi încerca asta.
Mă gândisem că sunt lindine și păduchi rătăciți.
Mersi! ^^

| LadyDee89 a răspuns:

Gaz lichid, daca gasesti ( la magazine cu unelte si vopsele)! asta foloseau parintii nostri in copilarie si e garantat! daca nu gasesti intreaba la farmacie si ia mai multe produse

| silvya1 a răspuns:

Se numește Paranix, dar nici mãcar nu contează asta. Trebuie doar să mergeți la farmacie și să cereți cel mai bun șampon de eliminare a păduchilor. Să vă asigurați că acesta vine la pachet și cu un pieptăn foarte des care este special pentru a înlătura păduchii.
+ trebuie să îți ți părul prins tot timpul, să se dezinfecteze foarte bine fața de pernă etc. Și ca să nu mai ai parte de astfel de experiențe neplăcute, te sfătuiesc să eviți contactul cu părul altora, adică să nu stai cap în cap cu altcineva.

| Roxy31312 explică (pentru silvya1):

Uh, ups. Greșeala mea.
Hmm...cât de curând posibil mă voi duce la farmacie să iau cel mai bun șampon. big grin

Îți mulțumesc!