| GeorgianaT1 a întrebat:

Sora mea cand era mica avea ochii caprui, iar pe margine erau verzi. Eu am ochii in mai multe nuante.Se vad caprui inchis cu verde inchis pe margine, dar in lumina se vad caprui inchis in mare parte, apoi un caprui deschis cu verde si pe margine verde inchis. Sora mea ii are acum o Nuanta giudata de galben-verzui aproape verzi. Exista posibilitatea sa mi-se mai deschida ochii la un caprui-verzui sau ceva in genu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, la unele persoane se schimbă culoarea ochilor odată cu prezenţa unui anumit anotimp.
Depinde şi ce culoare au ochii părinţilor voştri.
Pa-pa.

| GeorgianaT1 explică (pentru Hydrangeaceae):

Pai mama are ochii caprui, iar tata verde- albastrui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,se mai poate schimba, eu am avut ochii albastri albastri, acum ii am verzi-albastrii, s-au schimbat in timp, nu stiu de ce.
Te pup!