| preacopilapentruvarstaei a întrebat:

stiti vreun regim, remediu pentru celulita? as vrea sa am picioare si fese cat mai ferme.cel mai bun raspuns fundita!:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remediu,la Dragoste si sex?

| leacuri a răspuns:

Top modelurile si balerinele se rostogolesc pe un loc dur gen parchet pe solduri... tot ele mananca numai hrana lichida. cremele cu alge si ardei iute sunt bune. mananca doar de la piata de la tarani!

| Lavinia1 a răspuns:

Http://www.util21.ro/......uriste.htm
Pt picioare si fese ferme poti face jogin, aerobic, sala sau ori care alt sport.
Cele mai importante lucruri in luptea cu celulita sunt:
Apa: bea doi litri pe zi
Redu consumul de SARE aceasta duce la retinerea apei in corp, la umflarea picioarelor, mainilor si la formarea nodulilor celulitici.(mezelurile contin foarte multa sare)
Excesul de dulciuri favorizeaza celulita

O cura de detoxificare te va ajuta.
Ar mai trebui sa stii ca efectele orcarei creme anti celulitice sunt 0.Sucul unei lamai proaspete consumat in fiecare dimineata are efecte pot spune miraculoase.
In principiu vei scapa de ea prin sport si alimentatie sanatoasa.