| preacopilapentruvarstaei a întrebat:

stiti vreau remediu pentru celulita? pentru picioare si fesemai ferme? fundita cel mai bun raspuns:*:*

4 răspunsuri:
| LovellyAngel a răspuns:

1.FRUCTELE SI LEGUMELE
Fructele si legumele sunt in continuare cele mai bune alimente pentru sanatatea organismului nostru. Acestea contin fibre, antioxidanti, vitamine si minerale, care elimina celulita.
2.CONSUMA OUA
Ouale sunt cunoscute pentru capacitatea lor foarte mare de detoxifiere reprezentand, totodata, o sursa bogata de proteine. Foloseste-le la micul dejun (doua oua de trei ori pe saptamana) si pregateste-ti o masa sanatoasa: omleta, prajite in unt sau ulei de palmier, fierte sau coapte.
4.MASAJUL ANTICELULITIC, ABSOLUT NECESAR
Chiar daca vorbim despre alimente care elimina celulita, trebuie sa avem in vedere si masajul celulitic…cu alimente. Nu trebuie sa mergi la salon pentru a beneficia de un astfel de masaj, ci iti poti face chiar tu unul in propria casa.
Pentru a realiza un scrub eficient ai nevoie de jumatate de cana de cafea si apa calda. Amesteca ingredientele pana vei obtine o pasta. Imediat dupa dus, aplica produsul si maseaza zona cu celulita. Efectueaza miscari circulare timp de cinci minute (sau chiar mai mult), apoi clateste.
4. PRODUSE ATNI-CELULITA : Poti cumpara creme anticelulita, de la Avon, sunt doarte eficiente.
Bafta:*!

| ramonika125 a răspuns:

Zat de la cafea amestecat cu ulei de masline, masezi pe zona afectata si lasi 10-15 minute. vezi efectele intr-o saptamana. pup daca iti place da funda:*:*iti garantez ca o sa vezi rezultate

| preacopilapentruvarstaei explică (pentru ramonika125):

O sa incerc reteta, si daca merge iti dau funditza...multumesc mult.te:*:*:*