| Mihneaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna, TPU! Sunt in clasa a 11-a si as vrea sa dau la Academia de Politie. Ma pregatesc din greu la istorie si romana. Nu sunt sigur legat de vizita medicala pentru ca am avut ceva probleme in trecut, dar acum sunt foarte bine. M-am uitat peste barem si am vazut la ce as putea sa fiu considerat inapt. Vreau sa stiu in ce consta aceasta vizita medicala. Ce analize urmeaza sa fac, la ce aparate mi se vor face analizele si pentru ce probleme poate sa imi dea inapt in momentul in care intru pe usa? Ar fi de preferat sa stiu de cazuri recente pentru ca s-au schimbat multe lucruri la aceste examene.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Medicul trebuie să îți dea o adeverință în care să specifice dacă ești apt să dai la academia de poliție.
El o să îți zică ce analize trebuie să faci.

| Mihneaaaaaaaaaaa explică (pentru Andreeush):

Asta se aplica pentru alte domenii. Medicii cu care se fac analizele sunt desmnati de M.A.I. si in cazuri rare sunt cunoscuti de catre cei care vor sa dea la academie.