| Mirris a întrebat:

Buna tpu.Sunt insarcinata si probabil am capatat vreo infectie genitala(simptome:mancarimi,arsuri,piele aspra, usturime la urinare).Am fost la medic si mi s-a dat cifran insa din cate stiu e contraindicat in sarcina(scrie si pe prospect)si nu le-am mai luat.As putea lua canesten gyn crema pe timpul sarcinii? A mai luat cineva aceasta crema in sarcina? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

A eu credeam ca vorbești de medic ginecolog, nu de familie. Pai în cazul asta clar ginecologul trebuie sa iti dea un tratament.

3 răspunsuri:
| Ivy86 a răspuns:

Sincer el este doctor și chiar știe ce face. Trebuie sa ai încredere în el, mai ales dacă îți va supraveghea sarcina și va aduce copilul pe lume.
Daca totusi nu ești sigura de profesionalismul lui mai cere o părere. Dar niciodată nu oprii un tratament sau sa te autotratezi după ureche, mai ales fiind însărcinata.

| Mirris explică (pentru Ivy86):

El e doctor de familie, nu e specialist in ginecologie si as avea nevoie de o parere.Am sa ma duc la consult la un ginecolog

| Mirris explică (pentru Ivy86):

Asa ziceam si eu dar totusi cand am fost la doctorul de familie am zis ca ar trebui sa ii spun si lui poate poate stie caci sotia lui e medic ginecolog

| Ivy86 a răspuns (pentru Mirris):

A eu credeam ca vorbești de medic ginecolog, nu de familie. Pai în cazul asta clar ginecologul trebuie sa iti dea un tratament.