| notGIGI a întrebat:

Buna TPU
Știe cineva un cabinet ginecologic (pentru bărbați) in Focșani? Eventual un numar de tel, un link, cv...
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "cabinet ginecologic pentru bărbați"!

Dacă ai probleme cu "instrumentul" happy trebuie să mergi la un control la medicul specialist UROLOG!
Sau, dacă ai o posibilă infecţie genitală/BTS, atunci mergi la medicul dermato-venerolog...
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri o Trimitere la Urologie/Dermato-Venerologie.

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu am auzit asa ceva, dar te poti adresa unui laborator/clinica de boli venerice, ceva de genul...ori poti cere parerea unui medic ginecolog si te va indrepta catreo clinica, ei sunt mult mai in masura sa dea sfaturi.
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la medicul de familie si probabil iti va da trimitere catre cabinetul unui urolog, dermatolog sau boli venerice, dupa caz!

| marinaa9 a răspuns:

Pentru barbati nu exista medic ginecolog, poate la un medic urolog te referi.

| deeamaria a răspuns:

Mergi la medicul de familie si probabil iti va da trimitere catre cabinetul unui urolog, dermatolog sau boli venerice, dupa caz!

| notGIGI explică:

Nu am medic de familie, ca mi-am schimbat domiciliul si mi s-a pierdut fisa medicala undeva intre spitale :'(
Dar un medic urolog, stie cineva unde as putea gasi in Focșani? La spitalul mare?
Chiar nu am idee unde sa ma interesez
Pls

| notGIGI explică:

Nu este vorba despre o boala venerica (cred), ci vreau parerea unui medic in legatura cu ceva